haberler / Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

10.05.2016 11:22:32

Radikal bir şey olmamasına rağmen Samsung Galaxy S7 nispeten en iyi Android akıllı telefon performansı sunuyor.

Artıları

Küçük.Mükemmel modem ve wi-fi performansı.Süper net ve parlak ekran.MicroSD kart girişi.Suya dayanıklı yapı.


Eksileri

Dahili depolama az.Kamera S6'nın kamerasından farklı değil.


Sonuç

S7'de tam olarak yeni bir şey yok ama Samsung Galaxy S7 daha küçük bir şekilde en iyi akıllı telefonu sunuyor.


BOYUT VE DİZAYN

S7 2.74 inç ekranıyla 2.78 inç ekrana sahip S6 dan daha küçük.Galaxy S7'nin ekran boyutu(5.1inç) ve rezolasyonu(2.560'a 1440) S6'nınekranıyla aynı .S6'nın zaten mükemmel, yüksek çözünürlüklü bir ekranı vardı; S7 ise daha da iyi .

Samsung suya karşı dayanıklılığı Galaxy S5'teki can sıkıcı kaplama olmadan S7'ye getiriyor.Bu sefer c,hazın içine su geçirmeyen bir tabaka konulmuş.Telefon yıkanıp kurulandıktan sonra hatta üzerine sıcak kahve döküldükten sonra bile bir sorun oluşmadı.Telefon IP68 olarak derecelendirilmiş, bu demek oluyor ki S7 tamamen su ve toz geçirmez.

Bu özellikler olmadan ise S7 S6'ya çok benziyor ancak daha büyük bir batarya için yuvarlak arka kısmı biraz daha kalın.Daha büyük batarya ise arkadaki kameranın daha az çıkıntılı olmasını sağlıyor.5.36 ons ile 4.87 ons olan S6'dan daha ağır.Ama telefon hala siyah ve altın renginde olan yekpare tasarıma sahip ve ekranın altında parmak okuyucu sensörü gibi çalışan fiziksel Home düğmesi var.Sensör S6'da bulunanın aynısı.Telefon şarj ve aksesuar için USB-C değil geleneksel mikro USB kullanıyor.

S7 neredeyse S6 ile aynı boyutta olsa da S6 kılıflarının çoğu S7'ye uymayacaktır.


TELEFON VE AĞ PERFORMANSI

Telefon 150 megapikselde simetric wi-fi bağlantısında sorun yaşamıyor.Verizon ağında S7 zayıf sinyal durumunda S6'dan daha iyi bir iş çıkarıyor.

Telefon voice-over-LTE ve wi-fi aramayı destekliyor.2/3/4/5/7/8/13/18/19/20/38/39/40/41 LTE bantlarına sahip.Samsung ne yazık ki bu modelin başka yerde kullanılmasını zorlaştırmak için diğer büyük U.S taşıyıcıları için anahtar LTE bantlarını kaldırdı(T-Mobile için 12, AT&T için 17 ve Sprint için de 25). Telefon bu bantları destekliyor ya yalnızca aktif değiller.

Arama kalitesi iyi ama daha iyi olabilirdi.Kulaklığın sesi yeterince yüksek ve bozulma yok.Gürültü engellemesi de mükemmel.Batarya ömrü 3,000mAH ki bu S6' dan daha iyi.Video süresi S6'da 7 saat 13 dakika iken S7'de 9 saat.Bekleme modunda ağır bir işlemci kullanımı olmadan S7 bataryasının yüzde 11ini sekiz saatte bitirdi.Aşırı kullanımı 6.5 saatte bitirdi.

Telefon hem hızlı şarj etmeyi hem de starndart kablosuz şarjı destekliyor.Hızlı şarj ediciyi kullanarak telefonu 90 dakikada tam şarj etmek mümkün.


ANDROİD PERFORMANSI

Galaxy S7 Android 6.0.1 Marshmallow'a sahip.2.15ghz Qualcomn Snapdragon 820 işlemciye sahip.Bu yıl göreceğimiz bir kaç Snapdragon 820 telefonundan ilki.

The Snapdragon 820 diğer Android telefon çiplerinden daha hızlı.Geekbenchle 2,333 single-coreda ve 5,330 multi-coreda gösterdi ki bu sayede S6(1,440 single/4,811 multi)'yı ve Note 5(1,472 single/5,020 multi)'i geçiyor.GPU performansı da daha iyi.GFXBench Manfatton testini 15 fpsden 25e çıkarıyor.Ama yine de İPhone 'u geçemiyor.

Samsung bir kes daha Android derisinin yükünü hafifletmeye çalışıyor.İcon tekrar şekillendirilmiş olsa da Samsung kısa ekranını ana ekranın soluna itti.

Ayarlanabilir bir özelliği ise ekranın her zaman açık olabilmesi ki bu ekran saat, tarih, batarya süresi, basit bilgilendirmeleri gösteriyor.Bunalrı takvim veya daha çnceden hazırlanmış resimlerle değiştirebilirsiniz.Her zaman açık ekran bilgisi yararlı ve fazla şarj götürmüyor gibi.Ve size göre değildse bu özelliği her zaman kapatabilirsiniz.

Ama bu telefonda bir sürü hafıza yiyen yazılım uygulamaları var ve cihazımızda 9.17gb yer tüketiyorlar.Ve bu uygulamalar silinemez ya da SD kartlara taşınamazlar.Bu dezavantaj ek microSD kart desteğiyle biraz hafifletilmiş.Telefon 200 gb cardlara kadar destekliyor.


SAMSUNG VE DONANIMI

S7 satın alan herkes yanında ücretsiz vr donanımı alıyor.Kullanım sırasında fazla ısınmıyor.Ama çözünürlüğü iyi değil kullanım sırasında pikselleri görmek mümkün.

Gözlük takan kişiler için VR'ın başka bir kusuru var ;iki lensin odağını ayrı olarak değiştiremiyorsunuz.Bunun yanında VR okadar da kötü değil özellikle de ücretsizse.VR olmayan filmleri büyük bir ekranda izlemenize olanak sağlıyor.


FOTOĞRAF VE VİDEOLAR

Galaxy S7'nin kamerası S6'nınkamerasından çok daha iyi değil ama bu sorun değil.S6'nın çok iyi bir kamerası var S7'nin odaklanması daha hızlı.Samsung S6'nın 16 megapiksel kamerasını düşük ışıklı performans için daha geniş piksellere sahip 12 megapikselle değiştirdi.Düşük ışıkta odaklanmayı hızlandırmak için odak piksellerinin sayısını da arttırdı.5 megapiksellik ön kamera da çok iyi bir küçük gelişme ile.Resimler daha az bozuk.Selfiler için yapılan gel,şme ise Selfie Flash Mode, bu mod sayesinde karanlıkta resim çekerken ekran aydınlanıyor.

Video ana kamerayla 4 bin çözünürlükle 30 fpsye çıkıyor.Video kaydı mikemmel ve durumda 30 fpsyi koruyor.

Ses ve video oynatmada ise Snapdragon 820 her şeyi kaldırabilir.Gerçi artık S7'yi kablo ile büyük bir ekrana bağlamanın yolu yok bunu yerine kablosuz yolu kullanmalısınız.


SONUÇ

Samsung Galaxy S7 'nin LG G5 gibi çift kamera ya da modüler yapısı yok yalnızca geçen senenin modelinin özelliklerini taşıyan güzel görünümlü güçlü bir akıllı telefon.Ayrıca S7 en küçük Android telefon.Boyut sınıfında diğer telefonları geride bırakıyor.S7'nin donanımı her yünden İPhone'dan daha iyi olsa da S7 İPhone yerine tavsiye edilemez çünkü İPhone'nun kendine özel uygulamaları ve servisleri var.Eğer büyük bir oyuncuysanız ve profesyonel bir kamera istiyorsanız o zaman S7 size göre değil onun yerine İPhone size daha uygun.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda