haberler / Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7 Edge

12.05.2016 15:12:26

Samsung Galaxy S7 Edge akıllı, muhteşem tasarımı ve büyük bir batarya ile state-of-the-art bileşenlerini kombine ediyor.

Samsung Galaxy S7 Edge Artıları

Her konuda zirvede.Geçen senenin modelinden daha fazla Edge işlevselliği.Uzun batarya ömrü.


Samsung Galaxy S7 Edge Eksileri

Pahalı.Çok iç depo yok.


Sonuç

Samsung Galaxy S7 Edge state-of-art bileşenlerini akıllı, muhteşem bir dizayn ve büyük bir batarya ile kombine ederek telefonu çok iyi bir Aandroid akıllı telefon haline getiriyor.


Samsung Galaxy S7 Edge Dizayn

Verizon Wireless'da 792 dolar olan S7 Edge geçen senenin bir grup telefonlarından fikirler alarak onları doğrı kombinasyonda bir araya getiriyor.Telefon S6'nın esıkı etkinliğine, Edge +'nın büyük ekranına ve Note Edge'den daha iyi Edge işlevselliğine sahip.Zarifçe tasarlanmış olan S7 Edge'nin boyutları 5.9, 2.9 ve 0.3(boy, en, kalınlık) ağırlığı ise 5.5. ons.Telefon diğer telefonlardan daha dar ve daha az ağır.

Ön taraftaki 5.5 inç quad-HD ekranın çözünürlüğü ve kalitesi S7'nin ekranıyla aynı.Ayrıca ekran S6 ve Note 5'in ekranından daha parlak.

Ekranın altında Home düğmesi/parmak izi okuyucusu kombinasyonu ve şarj ve senkronizasyon için standart bir micro USB port var.Samsung daha yeni olan USB-C portunu kullanmamaya karar verdi yani S6 kullanıcılarının şarj aletlerini ve aksesuarlarını değiştirmelerine gerek yok.

S7 gibi S7 Edge de IP68 olarak derecelendirilmiş ki bu demek oluyor ki suya ve toza karşı dayanıklı.


Samsung Galaxy S7 Edge Ağ, Ses Kalitesi ve Batarya

S7 Edge S7 ile aynı Qualcomm Snapdragon 820 chipsete sahip, bu da aynı performans demek oluyor.

Zayıf sinyallerde İPhone 6S'ten daha istikrarlı bir LTE sinyali sağlıyor.Wi-fi performansı da muhteşem.Telefon dual-band 802.11 ac ye sahip ve simetric bağlantıda 150-megabite kadar sorun yaşamıyor.

Telefon voice-over-LTE (VoLTE) ve Wi-Fi aramayı destekliyor.Telefon 2/3/4/5/7/8/13/18/19/20/38/39/40/41 LTE bandlarına sahip.Samsung ne yazık ki anahtar LTE bandlarını(12 için T-Mobile, 17 için AT&T, ve 25 için Sprint) diğer US taşıyıcıların bu modeli başka yerde kullanmalarını zorlaştırmak için kaldırdı.Telefon bbu bandları destekliyor ancak aktif halde değiller.

Ses kalitesi iyi.Kulaklığın sesi baya yüksek ve bozulma ulmuyor.Aşağıda bulunan hoparlörü baş parmakla kaplamak çok kolay ve telefon daha geniş olmasına karşın ses çok yüksek değil.Yapılan testlerde kulaklığın sesinin S7'nin kulaklığına göre daha net ve daha az sert olduğu saptandı.Gürültü engelleyicisi mükemmel.S7 Edge S7 gibi hem wi-fi aramayı hem de voice-over-LTE 'yi destekliyor.

Batarya ömrü 3.600 mah ve mükemmel.10 saat video seyredilebiliyor bu Mükemmel Nexus 6P ile eş.Telefonu 8 saat boyunca bekleme modunda bırakmak bataryanın yalnızca yüzde 7 sini götürüyor.Telefon hızlı şarjı ve kablosuz şarj etmeyi destekliyor ve hızlı şarjda telefon 2 saatte ful şarj oluyor.


Yazılım ve Edge

S7 Edge'in büyük eşsiz özelliği tabii ki Edge.Edge Samsung'un en dikkate değer ve en kullanışlısı, Android 6.0.1 Marshmallow'a ek olarak.

Samsung'un kıvrımlı Edge'i ilk önce Galaxy Note Edge'de ortaya çıktı.Edge'de çeşitli uygulamalar indirilebilir ve yüklenebilr, hava durumu kontrol edilebilir ve kelime oyunu oynanabilir.

İşlevsel Edge geri döndü her zaman olduğundan daha işlevsel.Edge panelini getirmek için telefonun sağ tarafından vurun.Burada açık bir SDK ile birlikte bir sürü Edge paneli var.Önceden ayarlanmış olarak favori uygulamalar, favori temaslar ve favori arkadaşınıza bir mesaj göndermek bigi bazı macrolar için bir panel olacak.

Telefon kilitli olduğunda zamanı, tarihi, ve basit bilgilendirmeleri gösteren her zaman açık ekrana sahip.Fazla şarj götürmüyor ve size uygun değilde her zaman kapatabilirsiniz.

Bütün bu yazılım işlevselliği Samsung'un kaldırılamayan uygulama yüküne ek oluyor.Verizon yalnızca Galaxy S7 Edge'in 32gblık versiyonunu satıyor ve 9.23 gbı taşıyamayacağınız ya da silemeyeceğiniz uygulamalarla dolu.

200 GBa kadar microSD kart ekleyebilirsiniz.Samsung Google'ın uyarlanabilir deposunu desteklemiyor.Bu yüzden microSD kart telefonun iç hafızası gibi görünüyor ama indirilmiş uygulamaları karta telefonun ayarlar ekranını kullanarak taşıyabilirsiniz.

2.15GHz Qualcomm Snapdragon 820 işlemci Galaxy S7 gibi mükemmel performans sağlıyor.Nexus P6'nın Snapdragon 810 işlemcisini hem performans hem de grafik kıyaslamalarında geride bırakıyor.


Kamera ve Video

S7 ve S7 Edge aynı kamera modülüne sahip.Bu kamera modülü S6 jenerasyonunun modüllerinden daha ince dış çıkıntıya sahip.Samsung Galaxy S6'daki 16 megapikselden düşük ışık performansını geliştirmek için daha geniş piksellerle 12 megapiksele düşürdüğünü söylüyor.Ayrıca düşük ışık performansını geliştirmek için daha fazla odaklanma pikseli ekledi.

Home butonuna 2 defa tıklanınca kamera 0.6 saniye içinde açılıyor tıpkı Galaxy S6'da olduğu gibi.Hızlı odaklanma hemen kendini belli ediyor ve kapatma neredeyse şipşak oluyor.

5-Megapiksel ön kamera da çok iyi ama S6'dan farklı küçük bir geliştirme ile; görseller daha az nıktalı.Selfiler için daha büyük gelişme ise Selfie Flash modunun eklenmesiyle geliyor.Bu mod ile karanlıkta resim çekerken ekran aydınlanıyor.

Video 4K çözünürlükle ana kamerada 30 fps ile kayıt yapıyor ve ön kamera da 1080 p ile kayıt yapıyor.Video kaydı mükemmel ve 30 fps'yi her türlü ortamda sağlamaya devam ediyor.

Ses ve video oynatmada Snapdragon 820 ondan isteyebileceğiniz her şeyin altından kalkabilir.Ancak S7'yi kablo ile büyük bir ekrana bağlamanın artık yolu yok bu yüzden kablosuz screencastiing kullanmanız gerekiyor.


Kıyaslamalar ve Sonuçlar

Gelişmiş akıllı telefonlar arasındaki yarış baya sıkıdır.The Nexus 6P, the Galaxy Note 5, LG V10, ve the Motorola Droid Turbo 2 bunların hepsinin kendilerine has eşsiz avantajları vardır.Peki o zaman neden Samsung Galaxy S7 Edge?

Edge size nispeten daha küçük bir telefonda büyük bir ekran veriyor:2.86 inç genişliğinde cihazda 5.5 inç boyut ,3 inç ya da daha geniş olan diğer rakiplerinin 5.7 inçlik boyutlarına karşı olarak.Eğimli camı Edge'i yalnızca şık yapmıyor kavramasını da kolay yapıyor.Bunu çok iyi bir işlemci , daha hızlı bir modem ve diğer rakiplerinin tümünden daha büyük 3.600 mah batarya ile kombine ettiğimizde geniş, suya dayanıklı, uzun batarya ömürlü bir telefon elde ediyoruz.

Bununla beraber eğer S Pen ile ekranın üstünü karalamak istiyorsanız o zaman Galaxy Note 5 istersiniz.Saf Android deneyimi ve silinemeyen uygulamalarla dolu olmayan daha basit bir telefon istiyorsanız Nexus 6S'i almalısınız.Ayrıca Nexus 6P çok daha ucuz.

Ama Galaxy S7 Edge şu anki telefonların en iyisi.En iyi şekilde tasarlanmış, pazardaki en güçlü akıllı telefon.Daha büyük batarya, ve sahip olabileceğiniz en iyi Edge bileşenlerine sahip.Bu yüzden Galaxy S7 Edge diyoruz.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda