haberler / Samsung rekor düşüş yaşadı

Samsung rekor düşüş yaşadı

30.10.2014 20:55:16

Akıllı telefon Dünyasında adından sürekli olarak söz ettiren Samsung bu sefer düşüş yaşadı.

Samsung rekor düşüş yaşadı

Samsung düşüş yaşıyor. Akıllı telefon denince akla ilk gelen üreticilerden bir tanesi olan Samsung Galaxy S5 ve Samsung Galaxy modelleri ile sürekli olarak yeni cihaz üretmesinden dolayı zarar etti.

Samsung Galaxy Note 4 modeliyle beklediğini alamayan Samsung, yeni model akıllı telefonu Samsung Galaxy Alpha modeliyle de beklediğini alamamıştı. Android işletim sistemine sahip cihazlar arasında Samsung Galaxy Note modelleri ile dikkatleri üzerine çekse bile Samsung Galaxy Note 4 modelinin tercih edilmemesinin nedeni bilinmiyor. Samsung Galaxy Alpha modeliyle beraber Apple iPhone 6 ve Apple iPhone 6 Plus modellerine rakip olmayı isteyen Samsung Apple karşısında yine zarar etti. Samsung tarafından açıklanan bilgilere göre 4 milyar dolar kar elde edildiği açıklandı. Samsung geçtiğimiz dönemde 8 milyar dolar kar elde etmişti.

Samsung kar ile ilgili yaptığı açıklamada 2012 yılından bu yana düşüşün büyük olduğunu da açıkladı. Samsung modelleri ile ilgili açıklama yapan Samsung kullanıcıları Samsung tarafından bir modelin aynısının defalarca üretilmesinden dolayı kar yerine zarar elde edildiğini, Samsung Galaxy S3 modelinden sonra S3 Neo ve Neo modelleri ile beraber zarar elde ettiğini, bunun daha fazla olursa ilerleyen yıllarda şirketin kritik aşamaya girebileceğini açıkladı. Apple ve Samsung ilerleyen aylarda fiyat artışı yaşayabilir mi? Bilinmez.


yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda