haberler / Samsung S Pen ile Gelen Yenilikler

Samsung S Pen ile Gelen Yenilikler

30.01.2014 09:32:15

Samsung en son olarak piyasaya sürdüğü Samsung Note-3 ve Samsung Galaxy Note 10.1 ile iddiayı oldukça yukarılara taşıdı. Özellikle iki modelin de içeriğinde bulunan S Pen de bu başarının şüphesiz sebepleri arasında. Samsung S Pen ciddi anlamda dikkat çekici ve benzer uygulamalardan ayırt edici özelliklere sahip. Temassız komut özelliği oldukça işlevsel şekilde çalışıyor. Çok da pratik.

Samsung S Pen ile farklı menüler arasında dolaşmanız gerekmiyor. Aradıklarınızı bulabilmek için çok daha kolay ve pratik bir yöntem temassız komut özelliği ile bu iki modelin kullanıcılarına sunuluyor. S Pen'i ekrana hafif bir şekilde yaklaştırarak temassız komutun ne anlama geldiğini keşfedebilirsiniz. Yaklaştırdığınızda bir taraftan da telefon üzerindeki tuşa basmanız yeterli olacaktır. Bu hamleniz ile birlikte temassız komut paletiniz açılacak. İşte hepsi bu kadar. S Pen ile birlikte el yazınızı da telefonunuz üzerinde kullanabileceksiniz. Sizin S Pen kullanarak el hareketleriniz ile yazdığınız karakterler otomatik olarak yazı formatına dönüşecek. Günlük hayatta pratik bir kullanım kazanmış olacaksınız.

S Finder da Samsung S Pen ile gelen gelişmiş bir arama aracı. Anahtar sözcükleri girmeniz yeterli. Tüm dosyalarınız arasında gelişmiş bir arama yapabilirsiniz. Aynı zamanda da hızlı. El yazısı ile kaydetmiş olduğunuz belgeleriniz arasında dahi arama özelliğini kullanabilirsiniz. Kalem penceresi ise yine yeni bir özellik. S Pen ile ekranınızda herhangi bir bölgeye bir pencere şekli çizmeniz yeterli. Mevcut durumda çalışan işleminiz durdurulmadan dilediğiniz uygulamayı ön planda çalıştırmaya başlayabileceksiniz.

Samsung'un S Pen ile gelen bir diğer yeni özelliği ise Karalama Defteri fonksiyonu. Karalama Defteri ile daha önce herhangi bir galeri ya da internet üzerinden toplamış olduğunuz verileri tek bir noktadan görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Özellikle gün içerisinde internette dolaşırken kaydetmek istediğiniz herhangi bir içeriği kaydedebilir, daha sonra tekrar inceleyebilir, hatta arşivleyebilirsiniz. Note 3 ve Galaxy Note 10.1 ile Samsung S Pen iyi bir gelişmeye imza attı. Oldukça da başarılı ve etkili sonuçları ile çok konuşulacağa benziyor.
yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda