haberler / Samsung UE40F6400

Samsung UE40F6400

03.02.2014 09:01:07

Televizyonun icat edilmesi, dünyada büyük bir yankı uyandırmıştır. Bu akımla birlikte hızla gelişmeye başlayan televizyon teknolojisi, günümüzde çok farklı modellerin üretilmesiyle devam etmektedir. Siyah beyaz televizyonların yerini, günümüzde milimetrelerle ölçülebilecek kalınlıktaki lcd televizyonlar almış bulunmaktadır. Televizyon sektörüne hızlı bir giriş yaptıktan sonra piyasada büyük bir pay ele geçirmeyi başaran Samsung, ürettiği son teknoloji televizyonlarla ön plana çıkmaktadır. Televizyon teknolojisinde işlemci kullanımı, bir televizyondan fazlasını mümkün kılmaktadır. İnternete girebildiğiniz, oyun oynayabildiğiniz televizyonlardan biri olan Samsung UE40F6400, çift çekirdekli işlemci teknolojisi ile dikkat çekiyor.

Çift çekirdekli işlemcilerin televizyonlarda kullanılması, çoklu işlem kabiliyetini artırmaktadır. Televizyon izlerken başka bir şeyle ilgilenmek istediğinizde, çift çekirdekli işlemcinin gücüne ihtiyaç duyacaksınız. İnternet üzerinden görüntülü ve sesli konuşma programları arasında büyük bir yere sahip olan Skype, Samsung UE40F6400 televizyonların içinde bulunuyor. Skype sayesinde internet üzerinden görüntülü konuşma yaparken bir yandan internette gezinebilirsiniz. Aynı anda televizyonun ana işlevini de yerine getirebilirsiniz. Samsung 6 serisinin üyesi olarak karşımıza çıkan Samsung UE40F6400 modelinde, üreticinin devrim yaratan teknolojisi ses tanıma özelliği de bulunuyor. Ses tanıma özelliğinin kullanımı ile cihazınızı sesli komutlarla yönetmeniz mümkün olacaktır. Herhangi bir kumandaya veya diğer kontrol cihazlarına ihtiyaç duymadan kanallar arasında gezinebilir, internete girebilir ve daha pek çok şeyi, ses tanıma özelliği ile kullanabilirsiniz. Bu modelde bulunan diğer özellikler arasında, aktif shutter 3D, freeview HD, wifi ile kullanılabilen smart hub ve daha fazlası da bulunuyor. Samsung’un ince çerçevedeki başarısı Samsung UE40F6400 modelinde de görülebiliyor. Siyah çerçevenin derinliği 49.6 mm ve çerçeve genişliği 16 mm olarak ölçülüyor.

Televizyon teknolojisinde pek çok yeniliği getiren Samsung, 6 serisinin içinde bulunan Samsung UE40F6400 modeli ile kullanıcılara çok keyifli deneyimler sunuyor. 1600 TL fiyatı raflardaki yerini alan bu televizyonun görüntü boyutu ise 40 inç olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirilmiş panelleri sayesinde çok daha net görüntü sunan bu televizyonda, son yılların popüler kavramı olan 3D teknolojisi de kullanılmış. Daha gerçekçi görüntü deneyimi sunan 3D teknolojisi, önümüzdeki yıllarda çok daha farklı boyut kazanacak gibi görünüyor.
yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda