Pythontr

husonet | Tarih: 14.12.2014

Sanal hayat kullanıcıları derinden etkiliyor

Günümüzde gelişen teknoloji insanların sosyal hayat yerine sanal hayata daha fazla değer vermesini sağladı.

 Sanal hayat kullanıcıları derinden etkiliyor

Gelişen teknolojiler, gelişen sanal hayatlar ve sanal hayatta yapılan gerçekleri yalanlama sayesinde kullanıcılar sosyal medyayı ve sanal hayatı yaşadıkları gerçek hayat yani sosyal hayatlarından daha değerli bir nesne olarak gördüler.


Bilgisayarların gelişmesi ile beraber internetin neredeyse her evde olması kullanıcıların internetin sınırsız bir yer olduğuna sınırsız yerde her şeyin yapılabileceğine ikna etti, bu sayede de insanlar sosyal hayatlarında örneğin (cafe) gibi yerlerde bile bilgisayarlar ve akıllı telefonlar hatta ve hatta cafelerde kullanmak için tabletler bile ürettiler.


Akıllı telefonlarını yanlarından ayıramayan kullanıcılar evrim geçirmişcesine sanal hayatlarda daha zevk aldıklarını ve daha fazla mutlu olduklarını açıkladılar ancak sanal hayatın bir o kadar kötü olduğunu unuttular. Sosyal hayat yaşamanın daha zevkli olduğunu ancak daha fazla para gerektirdiğinin altını çizen kullanıcılar sanal hayattan memnun olduklarını sosyal hayatın daha fazla para harcamak için olduğunu belirttiler.


Uzmanlara göre sanal hayat kullanıcıların daha doğrusu insanların hayatlarını derinden etkiliyor, uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar bunun doğruluğunu kanıtlarken sanal hayatın kullanıcıları eve bağlayarak sosyal hayatı unutturduğu sosyal hayatın daha zevkli ve zevkli olduğunu anlamak için herkesin dışarıya çıkması gerektiği açıklandı, ancak kullanıcılar bilgisayarlarının daha rahat olduğunu sanal hayatın daha özgür olduğunu bundan dolayı sosyal hayat yerine her ay 200 TL elektrik ve internet parası ödeyerek evlerinde daha rahat internete girmeleri gerektiğini açıkladı.


Dünya Sağlık Örgütü ise bu konuda yaptığı açıklamalarda kullanıcıların sanal hayat yaşadıkları sürece beyin sağlığını derinden etkilediğini, bu konuda yapılan her tür aktivite ve aktivite benzeri hareketlerin sosyal yaşantıyı derinden etkilediğini açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıların sosyal hayat yaşamaları oldukça normal ancak sanal hayat yaşamaları sağlık açısından pek olumlu değil.