haberler / Steam Family Sharing nasıl kullanılır?

Steam Family Sharing nasıl kullanılır?

06.11.2014 01:06:08

Steam Family Sharing nedir? nasıl kullanılır detaylı anlatımı.

Günümüzde oyunlardan vazgeçemiyoruz ve sürekli olarak bilgisayarlarımıza yeni oyunlar indiriyoruz.

Steam Family Sharing nedir? Bilgisayarlarımızdan indirdiğimiz oyunları arkadaşlarımıza göstermek için ekran görüntüleri alıyor ve oyunlarımızı arkadaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. Günümüzde en çok kullanılan bir oyun servisi olan Steam bu soruna çözüm buluyor ve oyunlarınızı paylaşmaya yarıyor.

Steam Family Sharing ne işe yarar? Bilgisayarlarınızdan aileniz ile beraber oyunlarınızı paylaşmak istiyorsanız, Steam Family Sharing uygulamasını kullanabilirsiniz. Steam Family Sharing bilgisayarınızdaki oyunları ailenizle paylaşmaya yarayacak ve diğer aile veya yakınlarınızla beraber oyunlarınızı paylaşabileceksiniz.

Steam Family Sharing bilgisayarınızdan 5 farklı hesap, diğer bilgisayarlardan yani farklı bir bilgisayar ve farklı bir steam hesabı olan bilgisayar için 10 hesaba kadar oyun paylaşmaya yarıyor. Steam Family Sharing sayesinde bilgisayarınızdaki oyunları sadece sizler için değil diğer aile üyeleri içinde paylaşabiliyorsunuz.

Steam Family Sharing nasıl kullanılır? Steam Family Sharing kullanmak için öncelikle Steam hesabına sahip olmanız gerekmekte. Steam hesabına sahipseniz Steam Family Sharing kullanabilirsiniz, Steam Family Sharing kullanmak istiyor Steam hesabı kullanmıyorsanız Steam kayıt olarak Steam Family Sharing kullanabilirsiniz.
Steam Family Sharing kullanmak için ilk olarak Steam hesabınıza giriş yapın, ayarlar kısmından family seçeneğine basın, authorize computer seçeneğine basın, ikinci bir hesaba giriş yapmanız istenecek ve ikinci bir hesaba giriş yaptığınız sizlerin yetki vermesi istenecek. Steam Family Sharing bilgisayarınızdan yetki verdikten sonra diğer hesaplar ve hesaplarınızdan Steam Family Sharing bağlanabilirsiniz. Steam Family Sharing kullanmak için bilgisayarınızda bir internet bağlantısı olması zorunludur. Steam Family Sharing kullanmak için bilgisayarınızın en az Steam uygulamasını desteklemesi gerekmekte, Steam desteklemeyen bilgisayarlarda Steam Family Sharing kullanamaz, CD-KEY isteyen oyunlara Steam Family Sharing üzerinden oynayamazsınız. Steam Family Sharing bir bilgisayarda sadece bir oyun oynamaya izin verir.


Steam Family Sharing nedir?
yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda