haberler / Teknolojik Çağımı Yaşıyoruz?

Teknolojik Çağımı Yaşıyoruz?

25.08.2014 20:34:19

Her geçen gün yeni bir ürünle karşılaşmak mümkün. Yoksa teknolojik çağımı yaşıyoruz?

Teknolojinin her geçen gün hızlı gelişimi gözlerden kaçmıyor. Hayatı kolaylaştıran, zamandan tasarruf sağlayan ve insanları birbirine yakınlaştıran teknolojik ürünlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Öyle bir hale geldik ki artık her şey ayağımıza kadar geliyor. Firmalar ürünlerini internet siteleri üzerinden satışa sunuyor, tüketiciler ihtiyaç duydukları ürünlere anında sahip oluyor, birçok zorlu işin üstesinden teknolojik makineler geliyor, dünyanın öbür ucundaki bir insanla yüz yüze görüşülebiliyor derken teknolojinin getirdiği yenilikler saymakla bitmiyor. Teknolojik aletler insan yaşamını kolaylaştırdığı gibi dezavantajları da olabiliyor. Artık insanlarımız her şeyi kolaylıkla elde eder hale geldi. Ufacık çocukların bile elinde akıllı telefon görmek mümkün. Birçok özellikleri bulunan teknolojik ürünlerin her gün bir üst modeli karşımıza çıkıyor. Acaba teknolojik çağımı yaşıyoruz? Sorusunu sormamak mümkün değil.

Teknolojik ürünler sayesinde çok büyük firmalarda en zorlu işler teknolojinin imkanları kullanılarak üretilen son kapasite makineler tarafından yürütülüyor. Bununla birlikte artık insanların bankalarda saatlerce sıra beklememesi de bu avantajlar arasında. Çünkü internet üzerinden yürütülen bankacılık işlemleri bu sorunun da önüne geçmeyi başardı.

Teknoloji ev hanımlarını da rahatlığıyla büyülüyor. Birçok ev eşyasında kullanılan teknikler ev hanımlarının da işini kolaylaştırıyor. Teknoloji her ne kadar gelişse de, her geçen gün güçlü ürünler yaşamı kolaylaştırsa da bu gelişme hayra mı gidiyor şerre mi bilinmez. Çünkü birçok kişi teknolojik gelişmelerden doğru faydalanmayı bilmiyor. Nihayetinde ise tek bir gerçek var ki neredeyse teknolojik çağ diyebileceğimiz bir dönemin içerisindeyiz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda