haberler / Teknolojinin Enleri

Teknolojinin Enleri

29.10.2013 20:30:41

Yaşadığımız dünya üzerinde en büyük bağımlılıklardan biri haline gelen sosyal medya, bilgisayardan çok, tablet ve akıllı telefonlar üzerinden kullanılmaktadır.

Teknolojinin enleri haline gelen tablet, akıllı telefon ve laptop markaları, birbirleriyle kıyasıya rekabet içerisindedirler. Çevrimiçi içerikler artık bu cihazlar üzerinden tüketilmekte, teknolojik gelişmeler bu sayede aralıksız ve soluksuz bir şekilde takip edilmektedir.

Yapılan istatistik araştırmalar sonucunda, çevrimiçi oyunlar, fotoğraflar, hava durumu, sosyal ağlar, harita uygulamaları, her türlü medya takibi gibi aktiviteler masaüstü bilgisayarlardan çok mobil cihazlar yada tabletler üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle Teknolojinin enleri, kullanıcılar ve meraklıları tarafından sürekli göz önünde tutulmaktadır. Magazin - eğlence haberlerinin takibi, e-reklamcılık gibi aktiviteler ise halen masaüstü bilgisayarlardan yapıldığı görülmektedir. İPad - İPhone ve İPod arasında yazılım ve donanım entegresi, iş dünyasında oldukça tercih edilen teknolojik gelişmelerdir. Her şekilde iş ve hayatı kolaylaştırıcı bir özelliği bulunması sayesinde hayatın vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Son dönemlerde teknolojide yaşanan bu hızlı ilerleyiş ve talebin artması nedeni ile yenilikler aralıksız devam etmekte, yeni çıkan modellerin, özellikle akıllı telefon, android sistemler, tabletler, dizüstü bilgisayarlarda uzun ömürlü olmamasına neden olmaktadır. Gelişen teknolojiyi ve çıkan ürünleri takip etmek oldukça zorlaşmaya başlamıştır.

Bilim ve teknolojinin hızlı gelişmesi eğitimde yeniliklerin artmasına ve gelişmiş teknoloji araçlar sayesinde hızlanmasına neden olmuştur. Bu doğrultuda eğitimde yeni kurumlar ve yöntemler gelişmiştir. Bu kurumlar çağdaş eğitim, modelleri oluşturmuştur. Bilgi toplumu olma yolunda teknolojiyi kullanmak kaçınılmaz olmuş, bu artık hedeflerimiz arasına girmiştir. Çağdaş insan yaşamının en etkili uygulaması teknoloji kabul edilmektedir. Bu sayede öğrenciler arasında da verimlilik arttığı görülmüştür. Teknoloji alanında yenilikler bu nedenlerden dolayı birbirini kovalamaya devam etmektedir. Kullanıcılar bu gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına teknoloji ve bilişim dünyasını yakinen takip etmektedir.

Teknolojinin enlerini takip etmek ve hepsi hakkında bilgi sahibi olmak günümüzde nerdeyse imkansız hale gelmektedir. Gün geçtikçe yenilenen işletim sistemleri, kullanım kolaylığı sağlayan ve hayatımızda nerdeyse tamamen yer kaplayan akıllı telefonlar, tabletler, diz üstü bilgisayarlar vazgeçilmezler arasındadır. Eskiden lüks olan araçlar günümüz dünyasında ve gelişen teknoloji sayesinde, insanlar için nerdeyse vücudumuzun birer uzvuymuş gibi ayrılmaz birer parça halini almıştır. Hayatı kolaylaştırıcı özelliklerinin yanında, insanlar arasındaki sosyal yaşamın tamamen yok olmasına da sebep olmaktadır.

yazar mihrace

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda