haberler / Tüm Dünya'ya İnternet Hizmetini Ulaştırmak İçin Devler Birleşiyor!

Tüm Dünya'ya İnternet Hizmetini Ulaştırmak İçin Devler Birleşiyor!

02.04.2014 12:23:51

Günümüzde sadece Dünya nüfusunun 3'te 1'i olan yani 2 milyar 700 milyon insanın kullanabildiği internet gelecek yıllarda tüm Dünya nüfusuna hizmet ettirilmeyi düşünülüyor.

Dünya'nın geri kalan 3'te 2 'lik nüfusuna interneti eriştirmek için Dünya'nın en popüler dev şirketleri bu hizmet için birleşerek kolları sıvamaya başladı bile.


Facebook'un CEO'su Mark Zuckenberg'in liderliğinde başlatılan bu dev erişim ortaklığında amaç internet erişiminin olmadığı ve Dünya'nın geri kalmış ülke ve bölgelerine internetin erişimini sağlayarak o bölgelere internet hizmeti sunmak. Samsung, Opera, Media Tek, Facebook, Qualcomm, Nokia ve Ericsson gibi dev şirketler kurdukları internet.org'da bilgi akışını sağlayarak ve bağlantı projelerini geliştirerek tüm Dünya ülkelerini online kılacak. Bunun sonucunda tüm Dünya ülkelerinde insanların internetsiz kalmamalarının yanı sıra tüm Dünya halkı bilişim veri ve bilgilerine daha verimli erişebilecek ve erişim maliyetleri uygun bir fiyat haline gelecek. Şu anda Dünya'da 5 milyar insanın internet kullanamadığı biliniyor.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda