Pythontr

husonet | Tarih: 06.04.2014

Twitter'a yeni özellikler

Ülkemiz üzerine Twitter’a olan erişim yasağı yaklaşık olarak bir haftadır devam ediyor. Ancak şirket bir yandan sürekli olarak çalışmalarına devam ediyor.

Tasarımı üzerinde radikal bir değişime gitmek isteyen Twitter, son olarak “@” sembolünü Twitter üzerinden kaldırmayı planlayan şirket şimdi de yeni güncelleme ile beraberinde fotoğraf etiketlemeye ve çoklu fotoğrafların tek tweet’e eklenebilmesine olanak tanıyacak.
Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından kullanıma sunulanacak olan birden fazla fotoğraf ekleme özelliği, kullanıcıların tek fotoğraf yükleme sıkıntısına çare olabilecek gibi gözüküyor, kullanıcılar mesajlarında 140 karakter sayısı sınırlamasını geçmedikleri takdirde, istedikleri kadar fotoğraf paylaşabilecekler.
Bu yeniliğe ek olarak bir diğer yenilik ise, fotoğraf etiketleme özelliği. Tıpkı en büyük sosyal ağ rakibi Facebook’ta olduğu gibi kullanıcılar kendi fotoğraflarını etiketleyebilecek ve fotoğrafta etiketlendikleri bölüme fare imlecini getirenler kimlerin bu fotoğraf karesinde yer aldığını görebilecek.
Türkiye’de yasaklanmasına rağmen, her geçen gün büyümeye devam eden Twitter ilerleyen günlerde çıkarmayı düşündüğü güncellemesiyle oldukça ses getirecekmiş gibi duruyor..