haberler / Uçuşlarda Yeni Telefon Uygulaması

Uçuşlarda Yeni Telefon Uygulaması

10.08.2014 20:05:29

Japonya Ulaştırma Bakanlığı’nın Abd’den sonra harekete geçmesi ile birlikte artık uçuşlarda cep telefonu kullanımı serbest hale gelecek gibi görünüyor.

Eylül Ayı’nda tam anlamı ile netlik kazanacak bu yeni uygulama sayesinde cep telefonları ile birlikte tablet kullanımına da izin verilecek. Uçağın elektronik düzeneğine direkt olarak etki eden telefonlarınız için özel önlemler alınış durumda ancak ilk uygulamada telefonların yine uçuş modunda tutulması isteniyor. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri’nde karşımıza çıkan bu uygulamanın benzeri, Japonya’da da uygulanacak. Uçuşlardaki özgürlüğü biraz daha arttırmak ve daha keyifli bir yolculuk gerçekleştirmek adına bu uygulama planlanmış durumda ve az önce de belirttiğimiz gibi Eylül Ayı’nda tam anlamıyla karar verilecek.


Kablosu internet bağlantısı ile ilgili bir açıklama da yapıldı ve bu açıklamada belli sınırların olduğunu ancak internet kullanımının da mümkün olacağı söylendi. Navigasyon sistemin olumsuz etkileyen cep telefonları nedeniyle bu uygulama bir süre önce rafa kaldırılmıştı ancak an itibarıyla uygulama için farklı düzenekler hazırlanmış durumda ve güvenliğinizi hiçbir şekilde tehdit edecek bir unsur bulunmuyor ve uçuşlarınızda telefonlarınızı rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Yeni model uçaklarda geçerli olacağını da belirtmek gerekiyor çünkü eski model uçaklarda uygulama için yeterli düzenek yok ve insanların canını tehlikeye atmak yerine bu uygulamayı şimdilik yeni model uçaklarda kullanmak çok daha doğru olacaktır şeklinde bir düşünceye sahipler.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda