haberler / Ve Nihayet Microsoft Nokia’yı Satın Aldı

Ve Nihayet Microsoft Nokia’yı Satın Aldı

29.04.2014 19:09:28

Çağımızın bilgisayar ve bilişim sektörlerine damgasını vuran Microsoft, Finladiya’nın Dünyaca ünlü cep telefon markası olan Nokia’yı satın aldığını resmileştirdi.

Dünya’nın en önde gelen bilişim devi Microsoft şirketi, geçen sene Eylül ayının başlarında satın alma anlaşmasına vardığı fakat bazı pürüzler nedeniyle nisan ayına kadar sarkan satın alma hakkını tüm kamuoyuna duyurarak resmileştirdi.Bu haber başta Microsoft’un ülkesi ABD’de halk arasında sevinçle karşılanırken, haberin kaynağı hiç şüphesiz önce Amerikan basını ve diğer Dünya basınının da gündemine oturdu. Ayrıca Microsoft daha önceden basına sızdırılan habere göre 7 milyar dolarlık bir satın alma olduğunu doğruladı ve Nokia’yı 7 milyar dolara satın aldıklarını belirtti. Ayrıca anlaşmaya göre Nokia’nın CEO’su olan Stephen Elop’da Microsoft’ta yönetici olarak görev yapacağı bildirildi.


Microsoft şirketi Dünyanın cep telefon sektöründe başka bir devi olan Nokia’yı kendi bünyesine katarak son zamanlarda satın alma haberleriyle gündeme gelen Facebook ve Google’a satın alma yarışında bende varım dedi.

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda