haberler / WhatsApp Skype'a Rakip Olacak

WhatsApp Skype'a Rakip Olacak

12.05.2016 09:42:46

WhatsApp'ın artık hayatımız vazgeçilmezlerinden birisi olduğu uzun zamandır bildiğimiz bir gerçek.

Her ne kadar artık modasının geçeceğini düşünsekte yaptığı yeniliklerle gerçekten işe yaradığını hissettiyor. Kulağımıza gelen son bilgiler de bunu destekler nitelikte.

Firma, yaklaşık 2 yıl önce Facebook tarafından satın alınmış ve o zamandan tıpkı Facebook gibi yeniliklerin merkezi olacağının sinyallerini vermişti. Son aldığımız bilgilere göre WhatsApp, görüntülü görüşme için bir bilgisayar yazılımı üzerinde çalışıyor. Biliyorsunuz ki kısa süre önce firma sesli görüşme özelliği getirerek aslında birçok kimsenin beklemediği bir yeniliğe imza attı. Sesli görüşmeden sonra gelen bilgisayar üzerinden görüşme(Web WhatsApp) ise adeta herkeste şok etskisi yaratmıştı.

Web Whatsapp yayınlandıktan sonra oldukça büyük ilgi aldı fakat hala eksikleri vardı. Bunlardan bir tanesi bildirim alabilmeniz ve mesaj yazabilmeniz için hala yukarıda bir sekmenizin ona ayrılmış olması gerekiyordu. WhatsApp, duyduğumuz bilgilere göre yapacağı bu yazılım ile bu sorunu da ortadan kaldırarak her şeyi içinde bulunduran bir program geliştirecek. Görüntülü, sesli ve mesaj olarak görüşme alternatiflerini içinde bulunduracak program öyle görünüyor ki şu an bilgisayarların vazgeçilmezi olan Skype'a da rakip olacak.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda