haberler / Whatsapp'ta 'çift mavi tik'ten kurtulmanın yolu

Whatsapp'ta 'çift mavi tik'ten kurtulmanın yolu

06.11.2014 23:39:25

WhatsApp mavi tik iletildi bilgisiyle gizliliği korumayacak

WhatsApp artık kavgaya neden olabilir. Android işletim sistemine sahip cihazlar için WhatsApp bugün güncellendi ve mavi tik özelliğine sahip oldu. Windows Phone ve BlackBerry gibi işletim sistemlerinden kullanılabilen mavi tik özelliği ile beraber bundan sonra mesajı okumadım, görmedim, gelmedi, ulaşmadı gibi bahaneler ile arkadaşlarınızı geçiştiremeyeceksiniz. WhatsApp tarafından daha doğrusu Facebook tarafından mavi tik özelliği eklendi.


WhatsApp mavi tik özelliği ile beraber WhatsApp arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar okunduğunda mavi bir tik işareti rengi ile arkadaşınızın mesajınızı okuduğu yazılacak. Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan ve sürekli olarak görüldü özelliği ile arkadaşların arasını karıştıran Facebook Messenger ve WhatsApp bakalım nasıl bir performans sunacak? WhatsApp özelliği kullanıcılar tarafından beğenildi mi? Bilinmiyor. WhatsApp mavi tik özelliğini denemek için herhangi bir arkadaşınıza mesaj atın ve arkadaşınızın mesajı okumasını beklemelisiniz. Arkadaş ve arkadaşlarınız mesajı okuduğunda mavi tik işaretini görüldü yazısı gibi sağ alt tarafta sağ üst tarafta mesajların yanında mavi işaret görünür olacaktır.


ÇİFT MAVİ TİK ÖZELLİĞİNDEN NASIL KURTULABİLİRSİNİZ

Ne yazıkkı bu özellikten kurtulmanın bir yolu yok; fakat farklı yöntemler deneyerek mesajın karşı tarafa ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Bu yöntemler Uçak moduna alarak yada interneti keserek kullanıcıya mesajın gitmesini engelleyebilirsiniz. Daha sonra o mesajı silerek ve WhatsApp ı kapatarak kullanıcıya gitmesini engelleyebilirsiniz?


yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda