haberler / Windows 10 ile DirectX 12 geliyor

Windows 10 ile DirectX 12 geliyor

04.10.2014 07:43:04

Windows 10 işletim sistemi bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

DirectX 12 geliyor. Windows 10 işletim sistemi ile beraber Microsoft tarafından Windows 10 işletim sisteminin önizleme olarak yayınlanacağı açıklanmıştı. Windows 10 önizleme sürümünü geçtiğimiz günlerde yayınlayan Microsoft yeni işletim sisteminde yeni yeni özelliklere yer vermişti. Windows 10 teknik önizleme sürümü ile beraber kullanıcıları memnun eden Microsoft Windows 10 önizleme sürümünde ingilizce dil desteğine yer verdi, Türkçe dil desteğine yer vermediği için kullanıcıların yeni işletim sistemini rahat kullanamamasına neden olmuştu.


DirectX 12 geliyor

Bugün gelen bilgilerde ise Windows 10 önizleme sürümünden sonra final sürümünü yayınlayacağı Windows 10 işletim sisteminde DirectX 12'ye yer verecek. DirectX 12 ile beraber daha gelişmiş bir ekran deneyimi ve daha gelişmiş bir oyun deneyimi sunacak olan Microsoft, yeni işletim sisteminde daha yeni özelliklere de yer verecek. Windows 10 işletim sisteminin final sürümünü 2015 yılının Nisan ayında yayınlaması tahmin edilen Microsoft DirectX 12 ile beraber geçtiğimiz yıldan bugüne kadar beklenen DirectX 12 sürümünü yayınlayacak. Bakalım Microsoft yeni işletim sisteminde DirectX 12 sürümünü uyumluluk olarak hangi bilgisayarlar ile uyumlu olarak yayınlayacak?

Windows 10 işletim sisteminin önizleme sürümünü yüklemek için python.com sitemiz üzerinden ''Windows 10 nasıl yüklenir'' haberini okumanızı ve bilgisayarınızda buna göre Windows 10 işletim sistemini yüklemenizi tavsiye ederiz.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda