haberler / Windows 10 teknik önizleme sürümü nasıl indirilir?

Windows 10 teknik önizleme sürümü nasıl indirilir?

01.12.2014 22:43:02

Microsoft’un yeni nesil için geliştirdiği işletim sistemi Windows 10 teknik önizleme sürümü olarak yayınlandı.

Windows 10 teknik önizleme sürümü nasıl indirilir?

Windows 10 teknik önizleme sürümü ile beraber kullanıcıların büyük bir kısmının nasıl yükleyeceğim? Sorularına maruz kalan Microsoft preview.windows.com adresinden yaptığı açıklamada Windows 10 için ilk olarak Insider geliştirici programına kayıt olunması gerektiğini açıklamıştı.

Bizlerde bu soruya daha net cevap verebilmek adına bu makalemizi hazırladık. Bu makalemizde Windows 10 teknik önizleme sürümünün nasıl yükleneceğini detaylı olarak açıklayacağız.


Windows 10 sitesine gidin.

Windows 10 teknik önizleme sürümünü yüklemek için öncelikle preview.windows.com adresine gidin. Bu adrese gittikten sonra Join Insider adlı yazıya tıklayın, bu yazıya tıkladıktan sonra sistem sizden bir adet mail adresi (Hotmail, Outlook) isteyecektir. Sisteme gereken mail adresini yazdıktan sonra Insider programına kayıt olmuş olacaksınız.
Bu aşamadan sonra Windows 10 teknik önizleme sürümünü yükleyeceğiniz sayfa açılacaktır. Bu sayfanın alt tarafından 32-bit veya 64-bit (bilgisayarınız için hangisi uygunsa) seçtikten sonra indirme işlemi başlayacaktır.
İSO dosyasını yükleyeceksiniz.

Dosya indikten sonra Windows 8.1 işletim sisteminde İSO dosyasına çift tıklayın. Çift tıkladıktan sonra setup dosyasına çift tıklayın,Windows 10 teknik önizleme sürümü yüklenmeye başlayacaktır. Windows 10 teknik önizleme sürümü bu aşamalardan sonra yüklenmiş olarak bilgisayarınızı otomatik olarak çalıştıracaktır.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda