haberler / Windows 9 30 Eylül'de Tanıtılacak

Windows 9 30 Eylül'de Tanıtılacak

22.08.2014 21:51:35

Microsoft'un yeni ürünü Windows 9 önümüzdeki ay düzenlenecek basın toplantısı ile tanıtıma hazırlanıyor!


Dev teknoloji firması Microsoft’un yenilikleri bitmek bilmiyor. Windows 8’in devamı niteliğinde üretilen 9 serisi önümüzdeki ay düzenlenecek bir basın toplantısı ile tanıtıma sunulacak. Windows 9’un Eylül anında tanıtılacağı Microsoft’un yeni planları hakkında tüm haberlerin alındığı kaynaklar aracılığı ile The Verge sitesine bildirildi. Microsoft firmasının beklenen yeni gelişimi kısa zamanda kullanıcılara tanıtılmaya hazırlanıyor. Microsoft Threshold adıyla anılan Windows 9 sürümünü hala geliştirmeye çalışıyor. Her ne kadar tanıtımın 30 Eylül tarihinde yapılacağı haberi alınsa da bu tarih hakkında kesin bir bilgi yok. Bununla birlikte çalışmalar daha kısa sürede de tamamlanarak Windows 9 sürümü geliştiricilere dağıtılabilir.


Microsoft’un yeni çalışmaları kullanıcıları etkilemeye devam ediyor. Akıllı telefonlarda olduğu gibi tablet ve diğer ürünlerde büyük geliştirmeler gerçekleştiren dev firma Windows 9 erken ön izleme sürümü ile geliştiricilere mini başlat menüsünü ilk kez test etme fırsatını tanıyacak. Yeni üründe özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcılarının memnun olmadığı Charms menüsü de kaldırılmış olacak. Bunun yanı sıra Microsoft’un bu yeni sürümde kullanıp kullanmayacağı hakkında bilgi sahibi olunmayan bir diğer durum ise Cortana oluyor. Önizleme sürümü sayesinde tüm bu sorular bir nevi cevaplanmış olacak.


Eylül ayında düzenlenecek toplantıda tek konunun Windows 9 olması beklenmiyor. Dev teknoloji firması Microsoft’un düzenleyeceği toplantıda Windows RT ve Windows Phone’un birleştirilmiş çalışmalarından da bahsetmesi bekleniyor. Threshold önizleme sürümü sayesinde geliştiriciler Microsoft’un yeni ürününü test ederek bilgileri meraklılarla paylaşacak. Windows 8’de beğenilmeyen özellikler arasında yer alan Charms menüsünün de yeni sürümden kaldırılacağı kullanıcıların yüzünü güldürecek. Bakalım yeni sürümde beklenen özellikler sağlanabilecek ve beğenilmeyen özelliklerin yerine hazırlanan özelliler kullanıcıyı memnun edecek mi.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda