haberler / Windows 9 hakkında yeni haber

Windows 9 hakkında yeni haber

28.08.2014 11:42:10

Rus Wzor Windows 9 hakkında ilginç açıklamalar yaptı.


Başarılı bir sürüm olarak adlandırılan Windows 8’in ardından yeni özelliklerle kullanıcılara daha kullanışlı bir işletim sistemi sunmayı planlayan Windows 9’un ücretsiz sunulacağına dair sızıntı haberler mevcut. Bunun en güçlü kaynağı konumundaki Rus Wzor, Windows 9’un ücretsiz sunulabileceği gibi özel teklifler dahilinde de kullanıcının karşısına çıkabileceğini belirtiyor. Bunun temelinde halen Microsoft XP kullananların sayısının bir hayli fazla olması yatıyor. Microsoft bu yolla Microsoft XP işletim sistemi kullananların, Windows 9’a geçiş yapmasını planlıyor.


Sunulan sızıntı niteliği taşıyan habere göre Microsoft Windows 9 Pro OEM’in test sürümünü developer (geliştirici) bireylere yayınlamayacak. Windows 9 işletim sistemi ile ise şu ana kadar duyurulmayan Surface 3 tablet ile teknoloji severlere sunulacak. Wzor aynı zamanda merakla beklenen Windows 9’un kullanıcılara sunulacak yeni özelliklerden de bahsetti. Söylentilere göre Windows 9’un ultra HD Tv’ler için 3D mod olanağı sunacağı söyleniyor. Aynı zamanda aktif bulut deneyimi sayesinde geri yüklemeyi ve sistem yedeklemeyi daha kolay hale getirmeyi planlayan Microsoft ekibinin bu yolda ciddi bir emek harcadığı bilinen bir gerçek.

Windows 8 her ne kadar olumlu yorumlansa da kullanıcıların Windows 9'dan farklı beklentiler içinde olduğu söylenebilir. Hem görsel anlamda hem de fonksiyonel anlamda değişimler bekleniyor. Microsoft da bunun için fazlasıyla çabalıyor. Bakalım Windows 9 bizlere yeni neler sunacak?

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda