haberler / Xperia Z3 batarya rekoru kırdı

Xperia Z3 batarya rekoru kırdı

23.09.2014 05:42:46

Sony tarafından üretilen akıllı telefon ve amiral gemi modeli Sony Xperia Z3 batarya rekoru kırdı

Sony Xperia Z3 modelini ürettikten sonra kullanıcıların genel olarak akıllı telefon modellerinin geliştiği Sony Xperia Z3 modelinin ise Sony Xperia Z2 modeline göre fark sunmadığı konusunda eleştirilere maruz kalmıştı. Sony Xperia Z3 modelinde kullandığı özelliklerin neredeyse birebir aynısının Sony Xperia Z2 modelinde kullanıldığını açıklayan kullanıcılar Sony Xperia Z3 modelinin batarya sonuçlarına da tepki gösterdi.

Phonearena sitesi tarafından yapılan batarya testlerine göre Sony Xperia Z3 modeli tüm akıllı telefonlar arasında birinci sırada kalırken 4100 mAh bataryalı Huawei Ascend P7 modelinin geride kalması testlerde hile olduğunu düşündürdü.

Sony kullanıcıları tarafından testlerin doğru olduğu diğer marka kullanıcılarının yanlış dediği testlere göre bir yanlışlık var diyebiliriz.

LG G2 modelinde kullanılan bataryayla neredeyse birebir aynı bataryaya sahip olan Sony Xperia Z3 LG G2 modelinden daha fazla batarya süresi sunuyor. Ancak listede LG G3 modeli yerine pil gücü daha düşük olan LG G3 modeline yer verilmiş ve bundan dolayı kullanıcıların testlerde hile var neden LG G2 modeli yok denmesine sebep oldu.

Phonearena tarafından yapılan testler büyük ihtimalle bir hile içeriyor ancak bu konu hakkında bilgi olmadığından ve her sitenin bir cihazı kayırdığından dolayı bu testlere inanmamanızı öneririz. LG G2 modelinin konmadığı listede pil gücü oldukça düşük olan Apple iPhone 6 Plus modelinin testler ortada olmasına rağmen süreleri daha fazla gösterilmiş durumda.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda