haberler / Yeni Comcast Uygulaması Setüstü Kutu Olmadan TV Sunuyor

Yeni Comcast Uygulaması Setüstü Kutu Olmadan TV Sunuyor

28.04.2016 11:05:36

Comcast'ın bugün piyasaya sürdüğü program sayesinde Xfinity müşterileriyakında kablolu teşevizyon servisleri tv set üstü kutuları olmadan ulaşabilmek için daha çok seçeneğe sahip olacaklar.

Program üreticilerin yeni Xfinity TV Partner uygulamasını akıllı TVlerle ve diğer cihazlarla birleştirilmesini sağlayacak.
Uygulama önce Samsung TV'lerde ve Roku cihazlarında kullanılacak.Program kullanıcıların Xfinity TV rehberine, canlı yayınlara ve CLOUD'daki DVR kayıtlarına ulaşılabilmesini sağlayacak.Program HTML5 ile oluşturulmuş ancak Comcast programlarını satandardı desteklemeyen üreticiler için adapte edebileceklerini söylüyor.

Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Hess, Comcat'ın var olan Xfinity TV uygulamalarının çoktan 23 milyon kez indirildiğini söylüyor.Mark bu yeni geliştirici uygulamanın Comcast'ın ihtiyaçlarını karşılayacağını ve TV üreticilerinin set-üstü kutularına alternativler satmasını sağlayan FCC'nin yeni teklif edilmiş planına karşı bu uygulamanın şirketin cevabı olduğunu söyledi.

Hess bloğunda "piyasadaki uygulama-merkezli modellerin başarısının ışığında şu anda FCC tarafından teklif edilen devlette kadar ulaşan teknik manda gereksizdir" dedi.

Xfinity'nin partner uygulamasının set-üstü kutularının sunduğu tam izleme deneyiminin tamamını sunup sunmayacağı belli değil gerçi.Comcast'ın yaptığı duyuru kabataslaktı yalnızca belli içerik tekliflerinden bahsedildi.Canlı ve talep üzerine program yapımı, yerel yayınlar dahil, kablolu ve premium ağlar gibi konulardan bahsedildi.

yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda