haberler / Nokia Uygulamalara Ağırlık Verecek

Nokia Uygulamalara Ağırlık Verecek

11.11.2013 07:51:04

Dünyanın en fazla bilinen telefon üreticilerinden bir tanesi olan Nokia, uzun süren sessizliğini bozdu. Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl satın alınan ve her şeyi ile değiştirilen Nokia, Microsoft tarafından satın alındıktan sonra son derece teknolojik gelişmelerin odağında olmaya devam ediyor. Son bombası Nokia Lıumia ile telefon dünyasına hızla giriş yapan ve özellikle 20 Mega Piksellik kamera desteği ile adından söz ettiren Nokia Lumia’nın geliştiricilerinden bir tanesi olan ve aynı zamanda şirketin pazarlama ve satış sorumlularından bir tanesi olan Chris Weber geçtiğimiz günlerde düzenlenen Nokia World etkinliğinin ardından ilginç açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Nokia World etkinliğinin ardından şirketin önemli isimlerinden olan Chris Weber’den çok ilginç bir açıklama geldi. Weber rekabet için Nokia’nın neler yapacağına değindi.
Nokia’nın Birleşik Arap Emirlikleri’nde Gerçekleştirmiş olduğu etkinlikte şirketin satış ve pazarlama sorumlularından bir tanesi olan Chris Weber, çeşitli açıklamalarda bulundu. Nokia’nın yapması gereken birçok iş olduğunun altına çizerken bu konuda ilginç tespitleri de etkinliğe katılanlarla paylaştı.

Araştırma şirketi Gartner’in bu yılın 2. Çeyreğine ilişkin akıllı telefon raporuna göre Nokia, sadece 3.3 gibi düşük bir payı elinde bulundurduğunu ortaya koydu. Microsoft tarafından satın alındıktan sonra birçok vizyonu da değişmesi için neler yapılabileceği hakkında araştırmalar gerçekleştirildiğini vurgulayan Weber, yapılması gerekenler için ilginç şeyler söyledi.

Instagram hazır, Vine ve FlibBoard gelebilir
Nokia’nın ürün portföyünün Lumia 2529 tablet ile geliştiğini söyleyen Weber ancak uygulamalar ile geliştirilmeden bunun pek de önemli olmayacağını söyledi. Ayrıca Instagrami, Vine, FlipBoard gibi büyük şirketlerin yakında uygulama mağazalarına ekleneceğini söyleyen Weber, emin olduğunu sözlerine ekledi. Istagram’ın Windows Phona katılacağı da Instagram CEO’su tarafından açıklandı.

"Teknoloji yardımı sağlamalıyız..."
Platformlar arası rekabetin günümüzde çok fazla olduğundan söz eden Weber büyük uygulamalara sahip olmanın ne kadar önemli olduğu konusuna vurgu yaptı. Nokia olarak 3. Parti geliştiricilere daha fazla pazarlama ve teknoloji yardımı yapacaklarını söyleyen Weber, daha fazla uygulamanın Nokia marketlerine katılması için ellerinden gelenleri yapacaklarını söyledi.
yazar husonet

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda