haberler / Sony Xperia Z2 fiyatında indirim

Sony Xperia Z2 fiyatında indirim

19.09.2014 18:00:42

Sony eski amiral gemi modeli Sony Xperia Z2 modelinin fiyatında indirim yaptı.


Sony beklenen indirimi yaptı.

Sony Xperia Z3 modelinde kullandığı donanımın neredeyse Sony Xperia Z2 modeliyle birebir aynı olmasından dolayı kullanıcıların ağır eleştirilerine maruz kalan şirket Sony yaptığı büyük indirim ile beraber kullanıcıları sevindirdi.

Ülkemiz Türkiye'de faaliyet gösteren birden fazla üretici tarafından satışa sunulan akıllı telefonlar vergiler dahil olmak üzere gerekli kar elde edilmesi ve daha fazla kar isteğinden dolayı fahiş fiyatlara satılsa da Sony Xperia Z2 modelinin Amerika fiyatında yapılan 170 dolar indirim Amerika'lı kullanıcılar için inanılmaz büyük bir indirim oldu denebilir.

Sony Xperia Z2 modelinde kullandığı donanımdan dolayı daha öncelerde ''cihaz su geçiriyor'' açıklamalarına yanıt vermeyi reddden şirket yeni cihazı Sony Xperia Z3 modelinde daha yüksek koruma olarak bilinen İP68 suya ve toza dayanıklı bir donanım kullanmış. Amerika'da Sony Xperia Z2 model cihazının fiyatını 750 dolardan 580 dolara düşüren şirket Sony, bakalım yeni amiral gemi modeli Sony Xperia Z3 modelinde satış rekorları kırabilecek mi? Kısaca Sony Xperia Z3 modelinin özelliklerine bakacak olursak Sony Xperia Z2 modelinden farklı olarak sadece kalınlık olarak ve batarya olarak daha yüksek olduğunu biliyoruz. Cihazın diğer özelliklerinin neredeyse tamamı Sony Xperia Z2 modeliyle aynı.

yazar Serhan

Yorumlar

Bu içerik için sizde yorum yapabilirsiniz!
anasayfa | makaleler | haberler | dosyalar | linkler | hakkımızda